CryptoPunks NFT zasáhly ulice Miami

CryptoPunks NFT zasáhly ulice Miami

CryptoPunks NFT se prodávají za šílené částky. Obyvatelé Miami ale budou brzo moci vidět na vlastní oči, proč je okolo toho takový povyk.

CryptoPunks se objeví na billboardech po celém Miami v rámci umělecké výstavy. Umění bude od 12. dubna promítáno na billboardech a autobusových přístřešcích po celém Miami po dobu nejméně jednoho měsíce.

Je to nápad umělce Justina Aversana, který chtěl přinést digitální umění blíže veřejnosti. CryptoPunks byl jeden z prvních token projektů vytvořených na Ethereum, který byl spuštěn v roce 2017.

Není to poprvé, co se CryptoPunks odvážili do reálného světa. V listopadu 2019 spolutvůrce projektu John Watkinson vytiskl a podepsal 12 punkerů, kteří byli k prodeji v curyšské umělecké galerii.

NFT jsou jedinečné digitální Tokeny, většinou běžící na síti Ethereum. Mohou představovat cokoli online, jako jsou umělecká díla, audio nebo video obsah. Tento boom, vedl velké investory k tomu, aby na digitálním zboží vydělali desítky milionů dolarů.

V poslední době se doslova roztrhl pytel s prodejem digitálních děl jako NFT (non-fungible token). Třetím nejdražším žijícím umělcem na světě se tak stal Beeple, o kterém většina lidí asi ani neslyšela. Vlastním jménem je to Mike Winkelmann. Prodal set 5000 děl za více než 69 mil. USD.

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn. Zadejte slevový kupón “CzechCoin” na webu czechcoin.org