Kupující Bitcoinu ztrácejí sílu a finanční regulátoři zřizují pracovní skupinu pro digitální aktiva

bitcoin

Kupující Bitcoinu ztrácejí sílu a finanční regulátoři zřizují pracovní skupinu pro digitální aktiva

.Zprávy z burzy:

Bitcoin se v posledních dnech obchodoval v těsném rozmezí, což naznačuje, že kupující ztrácejí sílu. Zotavení z výprodeje ze 17. dubna se jeví jako slabé s úrovní odporu od 56 000 do 59 000 dolarů. Kryptoměna se nyní obchoduje kolem 55 000 dolarů.

Bitcoin od března prolomila svůj zisk v čtyřhodinovém grafu a od 1. dubna nedokázala zvrátit řadu nižších cenových maxim. Podpora je vidět kolem sedmnáctého dubna kde je výprodejové minimum těsně pod 52 000 dolarů.

Bitcoin je zpět ve fázi konsolidace, která začala kolem února. Možná je ideální čas nakupovat. Co vy na to?

A teď, další zprávy:

Americká sněmovna schválila návrh zákona, který požaduje, aby finanční regulátoři zřídili pracovní skupinu pro digitální aktiva.
Zákon o odstranění překážek inovacím z roku 2021 usiluje o vytvoření pracovní skupiny pro digitální aktiva se zástupci SEC a CFTC.

Účelem skupiny je “zajistit spolupráci mezi regulačními orgány a soukromým sektorem”, s cílem podpořit inovace. Podle podmínek návrhu zákona má Kongres vytvořit pracovní skupinu do 90 dnů ode dne schválení zákona.

Zastřešujícím cílem právních předpisů je vyjasnit, kdy má SEC pravomoc nad digitálními aktivy, v případě, kdy jsou považována za cenné papíry a kdy má CFTC konečné slovo, v případě, kdy jsou digitální aktiva klasifikována jako komodity.

Mají být zapojeni i zástupci mimo vládu, kteří mají pocházet ze společností poskytující finanční technologie. Zahrnuty budou také skupiny na ochranu investorů a minimálně jeden akademický výzkumník.

Bonus pro naše odběratele:

Získejte 100 Kč na nákup kryptoměn. Zadejte slevový kupón “CzechCoin” na webu czechcoin.org